niedziela, 20 stycznia 2013

Mały kursik :)

Witajcie. Dzisiaj będzie bez sutaszu gdyż cierpię na brak weny!!! Tak więc mam dla was dzisiaj kurs,naukę robienia splotu shamballa lub jak to woli splot makramy . Powiem wam szczerze że ja nie znalazłam żadnego jasnego kursu w internecie jak zrobić taki splot. Uczyłam się go w sumie z kilku stron już nawet nie pamietam jakich gdyż było to bardzo dawno temu ,być może te strony już nie istnieją . Być może wiele z was już widziało ten mój kursik gdyż można go znaleźć na Srebrnej agrafce  a dzisiaj umieszczam go tu :) być może pomoże on osobą które chcą sie tego nauczyć :) To jedziemy :D

Splot shamballa jest teraz bardzo popularny. Ja do jego tworzenia używam sznurków sutasz dzięki temu bransoletki są grubsze i ładniejsze :)

 Krok 1. Zacznijmy najpierw od nauczenia się tego splotu. Do jego wykonania potrzebne są nam trzy sznurki najlepiej w trzech róznych kolorach. Jeśli już opanujemy ten splot używamy sznurków jednego koloru:).
 Krok 2. Łapiemy sznurek nr 3 i przekładamy go nad sznurkiem o numerze 2 i pod sznurkiem nr 1.
 Krok 3. Następnie sznurek nr 1 przedładamy pod 2 i wyciągamy go otworem między 2 a 3 ściągamy za dwa końce i ściskamy pierwszy splot.
 Krok 4. Kolejny splot robimy na przemian, by bransoletka nam się nie okrecała:) czyli sznurek nr 1 przekładam tym razem pod 2, a 3 nad 2 i wsadzamy w otwór między 1 i 2 zaciskamy splot.
 Krok 5. Sploty robimy na przemian bo nam się poskręca bransoletka.To chyba tyle :) Mam nadzieję że zrozumiecie coś z tego :) 

6 komentarzy:

 1. od dawna podoba mi się technika makramy, ale jakoś nigdynie odważyłam się żeby spróbować coś wysupłać ;) dzięki Tobie to się zmieni ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne:) Kiedyś w szkole robiłam bransoletki z muliny, fajnie nawet wychodziły, też wiązało się supełki, ale nie pamiętam już jak się ta technika nazywała:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dostałam wyróżnienie więc podaję je dalej:) zapraszam po odbiór:)

  ja w podobny sposób jeśli nie identyczny sposób robię plecionki z żyłek:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj fajny kursik , warto spróbować ..Dziekuje ..

  OdpowiedzUsuń
 5. ekstra, będę musiała spróbować, bo póki co dla mnie to czarna magia.

  OdpowiedzUsuń